RYNEK GŁÓWNY

Rynek Główny to największy średniowieczny plac Europy. Niemal wszystkie kamienice i pałace znajdujące się wokół Rynku to kilkusetletnie zabytkowe obiekty.

Spacerując po Rynku nie sposób jest się nie zatrzymać choć na chwilę w jednej z wielu uroczych kawiarni czy restauracji. Rynek Główny jest najpopularniejszym miejscem spotkań, tu organizowane są letnie festiwale, koncerty czy targi. Już od stuleci z Mariackiej wieży rozlega się prawdziwie magiczna melodia hejnału- dźwięk, który stał się fragmentem krakowskiego pejzażu.

Co warto zobaczyć będąc na Rynku Głównym?

Sukiennice, Kościół Mariacki, Kościół św. Wojciecha, Wieża Ratuszowa, Barbakan, Brama Floriańska, Teatr Słowackiego, Kościół Świętego Krzyża, Kościół OO. Pijarów, Muzeum Książąt Czartoryskich, Kościół św. Anny, Collegium Maius, Kościół i klasztor OO. Dominikanów, Kościół i klasztor OO. Franciszkanów, Kościół Świętych Piotra i Pawła, Kościół św. Andrzeja.

Jedną z największych turystycznych atrakcji Krakowa jest Droga Królewska wiodąca z placu Matejki przez Bramę Floriańską i ulicą Floriańską do Rynku Głównego. Następnie tuż obok Bazyliki Mariackiej, pomnika Adama Mickiewicza i Sukiennic w ulicę Grodzką. Dalej poprzez plac Dominikański, plac Wszystkich Świętych, zmierzając w kierunku ostatniego elementu spaceru - wzgórza Wawelskiego.

  • 2km od Hotelu, 25min piechotą