RYNEK GŁÓWNY

Rynek Główny to największy średniowieczny plac Europy. Niemal wszystkie kamienice i pałace znajdujące się wokół Rynku to kilkusetletnie zabytkowe obiekty.

Spacerując po Rynku nie sposób jest się nie zatrzymać choć na chwilę w jednej z wielu uroczych kawiarni czy restauracji. Rynek Główny jest najpopularniejszym miejscem spotkań, tu organizowane są letnie festiwale, koncerty czy targi. Już od stuleci z Mariackiej wieży rozlega się prawdziwie magiczna melodia hejnału- dźwięk, który stał się fragmentem krakowskiego pejzażu.

Co warto zobaczyć będąc na Rynku Głównym?

Sukiennice, Kościół Mariacki, Kościół św. Wojciecha, Wieża Ratuszowa, Barbakan, Brama Floriańska, Teatr Słowackiego, Kościół Świętego Krzyża, Kościół OO. Pijarów, Muzeum Książąt Czartoryskich, Kościół św. Anny, Collegium Maius, Kościół i klasztor OO. Dominikanów, Kościół i klasztor OO. Franciszkanów, Kościół Świętych Piotra i Pawła, Kościół św. Andrzeja.

Jedną z największych turystycznych atrakcji Krakowa jest Droga Królewska wiodąca z placu Matejki przez Bramę Floriańską i ulicą Floriańską do Rynku Głównego. Następnie tuż obok Bazyliki Mariackiej, pomnika Adama Mickiewicza i Sukiennic w ulicę Grodzką. Dalej poprzez plac Dominikański, plac Wszystkich Świętych, zmierzając w kierunku ostatniego elementu spaceru - wzgórza Wawelskiego.

 

Krakowski Rynek Główny jest jednym z najpiękniejszych placów w Europie. Wystarczy spojrzeć na te wielowiekowe kamienice, strzelistą wieżę Bazyliki Mariackiej czy gwarne Sukiennice. Gdziekolwiek zawędrują Twoje oczy, z pewnością ujrzysz zapierający dech w piersi widok. Te bezcenne skarby architektury każdego dnia odwiedzają dziesiątki turystów z całego świata. Nie można również zapomnieć o ludowych wyrobach i lokalnych pamiątkach, w które obfitują stragany i stoiska. Każdy powód jest dobry, aby wybrać się do Krakowa!

Dawna stolica Polski może pochwalić się rozbudowaną bazą noclegową. Zapraszamy więc do New Port Hotel wszystkich, którzy cenią sobie luksusowe wnętrza, piękne krajobrazy oraz komfortowy wypoczynek. Dotrzesz stąd na Rynek Główny już w 25 minut. W trakcie spaceru masz niepowtarzalną okazję, aby delektować się widokiem mijanych, klimatycznych uliczek, przyjaznych sprzedawców obwarzanków czy roześmianych studentów, którzy postanowili związać z tym miastem swoją przyszłość. Zapraszamy do Grodu Kraka już dziś!

  • 2km od Hotelu, 25min piechotą